Objazdowe kino w naszej szkole

Dnia 27 listopada do naszej szkoły zawitało ,,objazdowe kino”. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak w prawdziwym kinie, oglądając dwa filmy. Klasy I-IV obejrzały  film pt. ,,Minionki”. To takie urocze stworzenia, które „wiecznie zła pragnąc, wiecznie czynią dobro”, a do tego rozbrajają swoim nierozgarnięciem i naiwnością.

Natomiast klasy V-VII i gimnazjum  na początku  obejrzały  film edukacyjny „Stop cyberprzemocy”, który pokazywał skutki bezmyślnego wrzucania zdjęć do Internetu. Następnie odbyła się projekcja filmu pt. ,,Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Jest to opowieść o największym skarbie, jaki kiedykolwiek trafił w ludzkie ręce… Młody Henry pragnie odnaleźć Trójząb Posejdona, dający władzę nad morzami i tylko jedna osoba może mu w tym pomóc – kapitan Jack Sparrow.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, okazało się, że taka forma spędzania czasu w szkole służy nie tylko rozrywce, ale też edukuje, integruje i kształtuje wrażliwość u młodych widzów.