Poznajemy zawody rodziców naszych przedszkolaków

W pierwszy dzień wiosny 21 marca, w naszym przedszkolu gościliśmy mamę Gosi, panią Emilię, która przedstawiła dzieciom zawód – florystyki. Pani Emilka zapoznała dzieci ze swoim zawodem, wytłumaczyła niezrozumiałe dla dzieci terminy z zakresu florystyki i przyrody. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści na temat jej pracy w kwiaciarni. Podczas rozmowy z dziećmi, pani Emilka pokazała dzieciom wykonane przez siebie stroiki oraz bukiety, opowiadając przy tym o wykorzystanych przez nią do tego materiałów. W dalszej części warsztatów, nasze przedszkolaki, pod czujnym okiem mamy Gosi, krok po kroku same wykonały wiosenny bukiet. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach akcji prowadzonej w naszym przedszkolu – „Poznajemy zawody rodziców”.