Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Ceremonia zakończenia roku szkolnego 2018 /2019 rozpoczęła się mszą świętą w kościele “białym”. Następnie uroczystość przeniosła się do sali gimnastycznej. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.  Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły podstawowej młodszym rocznikom oraz pożegnanie sztandaru gimnazjalnego. Reforma edukacji spowodowała zamknięcie tego typu szkół, tym samym zakończyła się 20-letnia historia gimnazjów. Dyrektor szkoły Pan Artur Becher podziękował rodzicom za wsparcie i zaangażowanie, a nauczycielom i uczniom za całoroczna pracę.

Po uroczystych przemówieniach zostały wręczone nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, najwyższy wynik egzaminów, stuprocentową frekwencję oraz aktywność szkolną.Rodzice absolwentów klasy ósmej i trzeciej gimnazjum, mających najlepsze wyniki otrzymali listy gratulacyjne, a wszyscy absolwenci pamiątkowe dyplomy.

Po zakończeniu części oficjalnej ósmoklasiści pożegnali szkołę wzruszającym montażem słowno-muzycznym. Natomiast ostatni rocznik gimnazjalny wystąpił z humorystyczną częścią artystyczną. Dziękujemy naszym absolwentom i życzymy dostania się do wymarzonych szkół, sukcesów w nauce oraz wytrwałości w realizacji marzeń.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań i pożegnań. Oprócz absolwentów naszą szkołę pożegnały też panie: Barbara Sozoniuk i Teresa Wilkowska. Pan Dyrektor podziękował nauczycielkom odchodzącym na emeryturę, za wieloletnią pracę, zaangażowanie, liczne sukcesy zawodowe. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, aby z rąk wychowawców otrzymać upragnione świadectwa. Kolejny rok szkolny za nami – życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!