„Ten Ton”,  „Rumenok”, „Rumianeczki”  na „Gminnym kolędowaniu”

Publiczność zgromadzona na „Gminnym kolędowaniu” mogła zapoznać się z repertuarem chóru „Ten Ton” i zespołów „Rumenok”  oraz „Rumianeczki”.

„Ten Ton” i „Rumianeczki” zaprezentowały piękne kolędy. „Rumenok” wystąpił przed lokalną publicznością z przedstawieniem „Przyjmowanie księdza po kolędzie”.

Chór „Ten Ton” pod kierunkiem Pani  Agnieszki Żelazowskiej  działa od września 2017r. Występował na uroczystościach gminnych, konkursach i przeglądach powiatowych oraz Dożynkach Wojewódzkich w 2018r. Zdobył Grand Prix Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej oraz I miejsce w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Tucznej.

RUMENOK  – Zespół powstał w 2008 roku. W swoim repertuarze posiada pieśni obrzędowe oraz widowiska m.in.: „Szeptucha i czmut”, „Koło moho prosa” czy „Poleskie wesele”. Za obrzęd „Koło moho prosa” zespół otrzymał na ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespół jest wielopokoleniowy, występuje w tradycyjnych, oryginalnych strojach i ze względu na repertuar i doskonałą grę aktorską w lokalnej gwarze jest znacznym atutem turystycznym Krainy Rumianku. Zespół działa w Ośrodku Edukacji Regionalnej pod opieką Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego w Hołownie.

RUMIANECZKI – Zespół dziecięcy z gminy Podedwórze, który w 2019 roku powstał w ramach projektu „Teatr i muzyka w stodole” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i merytorycznemu wsparciu LGD Jagiellońska Przystań. Dzieci mają za sobą występ z Zespołem Rokiczanka.