Przedszkolaki poznają zawód fryzjerki.

W czwartek 27 lutego, gościliśmy w naszej sali panią Anetę mamę naszych przedszkolaków Lenki i Karolka, wykonującą zawód fryzjerki. Było to kolejne spotkanie z cyklu – poznajemy różne zawody.  Pani Aneta przyniosła całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy. Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy pani fryzjerka wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy. Zaprezentowała atrybuty fryzjera:  pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Pani Aneta  urządziła dzieciom  pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji.  Następnie wykonała wymyślne fryzury chętnym dzieciom, a tym razem wszystkie były chętne. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszył się tzw. „irokez”, natomiast wśród dziewczynek: loczki, była też kokarda, fale i inne upięcia. Przedszkolaki miały także okazję spróbować samodzielnie zakładać wałki na włosy oraz czesać włosy modelom. Nasz gość przygotował dla wszystkich przedszkolaków upominki, za które bardzo dziękujemy. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki  miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Anecie za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazaną Naszemu Przedszkolu.