Z Puchatkiem bezpieczniej

 „Akademia   Bezpiecznego   Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie bezpieczeństwa, uczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a tym samym uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych.

W bieżącym roku szkolnym, 2019/2020, nasza szkoła już kolejny raz przystąpiła do tej akcji. Wzięło w niej udział 11 pierwszoklasistów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o opracowane materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych i wakacji. „przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców.

Wszyscy uczestnicy programu przystąpili do napisania/rozwiązania Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Po rozwiązaniu testu pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka, a na ręce Pana Dyrektora, został przekazany Certyfikat dla Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu Szkoła Podstawowa potwierdzający udział  w XI edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Anna Litwińska – wychowawca klasy I