ŚWIĘTO DRZEWA

Co roku 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Te największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia, łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

W ramach działalności SK LOP uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta. Rozmawialiśmy o roli drzew w życiu człowieka, wykonywaliśmy prace plastyczne, odwiedzaliśmy drzewa, zachwycając się i podziwiając ich jesienną szatę. Efekty naszych działań przedstawiliśmy na szkolnej gazetce.

Szanujmy drzewa i cieszmy się pięknem przyrody codziennie, nie tylko z okazji święta. Nauczyciel biologii – Agnieszka Hawryluk