Wspólnie. Dla Niepodległej

Kolejna, 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to znakomita okazja, aby przypomnieć kontekst i znaczenie tej, jakże ważnej dla wszystkich Polaków daty. Narodowe Święto Niepodległości pragniemy uczcić poprzez aktywne propagowanie pamięci historycznej oraz pogłębienie wiedzy i zainteresowania historią naszej lokalnej Ojczyzny.

Drodzy Uczniowie, każdego roku braliście udział w Biegu Niepodległości, rywalizowaliście ze sobą, dawaliście z siebie wszystko, aby dumnie stanąć na MECIE! Niestety, w obecnej sytuacji, nie jest to możliwe. Ale nie martwcie się, nie pozwolimy Wam się nudzić! Przygotowaliśmy dla Was szeroką ofertę konkursów. Zaproście do zabawy również swoich bliskich.

Pragniemy Was poinformować, że nasze działania swoim patronatem z ramienia Samorządu Gminy Podedwórze objęła Pani Monika Mackiewicz-Drąg Wójt Gminy Podedwórze. Serdecznie dziękujemy.

„Wirtualny kilometr dla Niepodległej” stanowi doskonałą alternatywę tradycyjnego biegu. Zamiast wysiłku fizycznego, trzeba będzie wytężyć umysł i odpowiedzieć na pytania dotyczące lokalnej historii.

https://view.genial.ly/5fa6aefe9bff5f0cee6cfca4/learning-experience-challenges-xxvii-bieg-niepodleglosci

„Jaka to melodia?”– konkurs polega na rozpoznaniu piosenek i pieśni słyszanych na wielu akademiach szkolnych, w których braliście udział.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=sqjwHoXh-k6laAOFSY9636zzOepvznFLhAzfStKoyCtUNTc0VkVQVzAwSlNNMFk3Q1NZRzJKNUpKWi4u

„Ja i moja Mała Ojczyzna” – to konkurs plastyczny dla uczniów klas I-IV, polegający na wykonaniu w aplikacji PAINT rysunku lokalnych zabytków gminy Podedwórze.

Prosimy o liczny i aktywny udział w konkursach. Dla uczestników przygotujemy okolicznościowe upominki, a dla zwycięzców nagrody. Pamiętajcie, że w konkursach „Wirtualny kilometr dla Niepodległej” i „Jaka to melodia?” liczy się precyzja oraz czas udzielanych odpowiedzi. Linki dostępne będą 11. Listopada 2020r. w godzinach od 8.00 do 21.00.

Życzymy wszystkim pasjonującej rywalizacji.

Z patriotycznym pozdrowieniem, nauczyciele historii: Iwona Kolada i Artur Becher.