Konkurs plastyczny pn. Lubelskie Pięknieje

Serdecznie zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w 2. edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę. Konkurs ten kierujemy do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.

W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A4 lub A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, wydzieranie, grafika, techniki mieszane, itp.

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Na prace czekamy do 24 czerwca 2021 r. do 15:30. Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

W kategorii klasy I-III:

  • 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł,
  • 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 350 zł,
  • 3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

W kategorii klasy IV-VIII:

  • 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł,
  • 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 350 zł,
  • 3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków reklamowych, związanych z Funduszami Europejskimi. Organizatorzy Konkursu przewidują uroczyste i oficjalne wręczenie ww. nagród we wrześniu br., jednak forma ta może ulec zmianie, z uwagi na  ewentualne obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem.

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

W załączeniu przesyłamy regulamin Konkursu i plakat.

Informacje o konkursie są dostępne także na stronie: https://rpo.lubelskie.pl/rpo/dofe/konkurs/

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Z poważaniem,
Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin