Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole

Z okazji  Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole zorganizowaliśmy gazetkę poświęconą zwierzętom. 4 października otwiera Światowy Tydzień Zwierząt, który kończy się 10 października. Ponadto warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych. 

Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień.  Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

Z okazji Dnia Zwierząt dzieci przygotowały zdjęcia ze swoimi pupilami.   

Pamiętajcie w tym tygodniu! Kota drapiemy za uchem pięć minut dłużej, z psem spacerujemy mimo deszczu, a dla chomika i innych gryzoni coś pysznego do chrupania!