Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z naszej szkoły  wzięły udział w Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się 1 czerwca 2022 roku, na stadionie MOSiR w Parczewie.  Na starcie stanęli młodsi i starsi reprezentanci MDP. W  pierwszej kolejności zawodnicy pokonali tor ćwiczeń bojowych, następnie wystartowali w sztafecie z elementami sprawnościowymi.

Miło nam poinformować, że  najlepszą drużyną okazała się drużyna starszych chłopców  z naszej szkoły,  która zdobyła  I miejsce w powiecie parczewskim, natomiast drużyna młodszych chłopców zdobyła  miejsce IV. Wszystkie młodzieżówki wykazały się niezwykłą sprawnością i umiejętnością pracy w zespole. Po zawodach młodzi strażacy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Radość naszych  ,,strażaków”, ich niezwykłe zaangażowanie oraz emocje towarzyszące zawodom utwierdzają nas w przekonaniu, że zdecydowanie warto podejmować podobne inicjatywy.

Dziękujemy Pani Bożenie Wołos oraz Panu Bogusławowi Szabatowi za przygotowanie uczniów do zawodów strażackich.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!