Wycieczka do Lublina

Dnia 16 listopada 2022 r. uczniowie klas IV-VII wybrali się na wycieczkę do Lublina Mimo tego, że jesienna, listopadowa pogoda nie sprzyjała zwiedzaniu to uważamy, ze wycieczka była udana i dostarczyła wszystkim wielu  niezapomnianych wrażeń.

 Pierwszym  punktem było zwiedzanie Radia Lublin. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pomieszczeń radiowych, służących dziennikarzom do przygotowywania programów np. sal w których odbywają się nagrania i montaże oraz pomieszczeń, w których  prowadzone są audycje na żywo. Uczniowie z entuzjazmem wspominają  wizytę w Radiu Freee, gdzie wszystkim udzieliła  się panująca w nim sympatyczna i wesoła atmosfera. Niewątpliwie dużo emocji towarzyszyło również  podczas zwiedzania Studia im. Budki Suflera, kultowego lubelskiego zespołu. Uczniowie z bliska zobaczyli wielką scenę, grę świateł i wspaniałe, akustyczne instrumenty wykorzystywane podczas koncertów.  

Drugim punktem  wycieczki było zwiedzanie Centrum Spotkania Kultur. Wchodząc do budynku uczniowie zobaczyli, że jest ono urządzone  w surowym klimacie- tutaj króluje beton, metal oraz szkło, które jak się później dowiedzieli od przewodnika, służyć ma właśnie temu, aby pokazać otwartą przestrzeń tego miejsca. W dalszej kolejności uczniowie zostali oprowadzeni  po budynku, wstępując między innymi do wielkiej sali operowej oraz pokoju Vip, wchodząc na salę,  mogli podziwiać  scenę operową. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat wystawianych tam spektakli . Na  koniec  czekał  na  nich spacer oszklonymi  tarasami  Centrum Spotkania  Kultur  w  Lublinie.

Kolejnym punktem wycieczki było kino Cinema City. Tam uczestnicy wycieczki obejrzeli  film fantastyczno-przygodowy pt. „Black Adam”.  Po filmie przyszedł czas na posiłek i powrót do domu.