Akcja „Żonkile” w naszej szkole

Nasza szkoła wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej ”Żonkile”. Akcja  organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. W tym roku przypada 80. rocznica tego wydarzenia. Żonkil stał się symbolem pamięci wydarzeń z wiosny 1943 r. dzięki ostatniemu przywódcy zrywu Markowi Edelmanowi, który co roku składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta w rocznicę wybuchu powstania.
Celem tej akcji jest również upamiętnienie tej rocznicy i uświadomienie uczniom, że stolica jest miastem dwóch powstań – warszawskiego i powstania w getcie oraz upamiętnienie bohaterów, którzy walczyli w kwietniowym zrywie. Uczniowie wspominając rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim przygotowali papierowe żonkile oraz wykonali gazetkę okolicznościową. Na lekcjach historii   zapoznali się z wydarzeniami z 19 kwietnia 1943 roku. W naszej szkole koordynatorkami tego wydarzenia były Panie: Anna Salomon i Agata Bartoszuk .