Witaj majowa jutrzenko…- Święto Konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W całym kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć, jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 maja. W naszej szkole rocznica tego  wydarzenia wpisana jest w coroczny kalendarz uroczystości i dlatego, 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja. Uczniowie poprzez przygotowany montaż słowno-muzyczny starali się przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do chwili refleksji nad tym, co się kiedyś  wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu w sercach najmłodszych Polaków.

Nad całością tego bogatego i różnorodnego przedsięwzięcia czuwały Pani Agnieszka Łotysz i Pani Anna Salomon.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Film i zdjęcia wykonano aparatem zakupionym z programu #Laboratoria Przyszłości