Dzień Dobrych Uczynków

19 maja obchodziliśmy kolejne święto z kalendarza świąt nietypowych, był to Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego od 2005r.

Tego dnia klasa VII  pod opieką Pani Katarzyny Becher przygotowała apel i przedstawiła ideę tego święta. Podczas prezentacji i krótkich animacji każdy mógł zastanowić się, jak niewiele potrzeba, aby dobry uczynek przyniósł radość i pomoc drugiej osobie, a nam dał satysfakcję z czynienia dobra.

Ten wyjątkowy dzień, to dobra chwila, by się zatrzymać, pomyśleć co dobrego uczyniliśmy i co jeszcze dobrego możemy zrobić dla innych. Przecież dobre uczynki powinno się robić każdego dnia, w każdej chwili.

Na zakończenie apelu każdy jego uczestnik wylosował dla siebie karteczkę z ”Miłym i życzliwym słowem”. Pamiętajcie jednak, że najlepszym sposobem, by uczcić  Dzień Dobrych Uczynków jest robienie czegoś pozytywnego nie tylko 19 maja, ale każdego dnia!