Bezpieczne wakacje-spotkanie z policjantką

Zbliża się zasłużony wypoczynek po trudach całorocznej nauki. Bezpieczeństwo podczas wakacji to temat ważny dla uczniów, dlatego też w naszej szkole 15 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Parczewie Panią Eweliną Semeniuk.  Policjantka rozpoczęła spotkanie od omówienia zasad ruchu drogowego. Przedstawiła  jak powinniśmy zachowywać się jako piesi na drodze, rowerzystom  przypomniała, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów dotyczy każdego uczestnika ruchu drogowego.

Kolejnym tematem poruszanym podczas spotkania była bezpieczna kąpiel w miejscach publicznych, takich jak jeziora, rzeki czy baseny. Policjantka omówiła zasady zachowania na kąpieliskach i przypomniała o konieczności zachowania ostrożności i szacunku wobec innych osób korzystających z tych miejsc. Przestrzegła  przed wskakiwaniem do wody z nieznanej głębokości oraz podkreśliła, że korzystanie z kąpieliska powinno odbywać się zgodnie z regulaminem i zaleceniami osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na danym terenie.

Policjantka także opowiedziała  o konsekwencjach złamania przepisów ruchu drogowego oraz nieodpowiedzialnego zachowania się na kąpieliskach. Wyjaśniła, że istnieją sankcje prawne dla osób, które nie przestrzegają tych zasad. Przekazała  również informacje na temat numerów alarmowych, które należy wybrać w przypadku sytuacji awaryjnych lub zagrożeń.

Spotkanie z policjantką było niezwykle pouczające i przydatne dla uczniów. Pozyskali oni nową wiedzę i umiejętności, które na pewno pomogą  w codziennym życiu, zarówno na drodze, jak i podczas wypoczynku nad wodą.

Pani policjantka na koniec spotkania wszystkim życzyła wspaniałych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.