Wycieczka do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie

W dniu 8 listopada  klasy V-VIII wybrały się na wycieczkę do Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie. Wyjazd został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.  Uczniowie przed obejrzeniem spektaklu spacerowali ulicami Starego Miasta, podziwiali zabytkowe budowle i słuchali ciekawostek przekazywanych przez p. Agnieszkę Juchno. Następnie wszyscy udali się do CSK, gdzie znajduje się teatr Andersena. Tam obejrzeli wspaniały spektakl pt. „Słowik i Babka Natura”, który odpowiada na problemy współczesnego świata. Uczniowie poznali babcię Dorę, która nie jest zwyczajną babcią, bo rozmawia z Matką Naturą, roślinami i zwierzętami, zna mnóstwo legend i baśni.  Bohaterowie spektaklu budują wspólną historię opartą na relacjach międzyludzkich na tle ekologicznym. Zgodnie z myślą baśni Andersena – zaczynają chwalić to, co prawdziwe i negować to co, sztuczne.

Dodatkową atrakcją podczas wycieczki było spotkanie z Panią Bożeną Dragun, która opowiedziała o swojej pracy i pokazała przeróżne lalki występujące przed szeroką publicznością w spektaklach lalkowych. Niektórzy uczniowie zmierzyli się z trudną pracą aktora i sami próbowali swoich sił w ożywieniu lalek, pacynek, kukiełek i jawajek.

Wizyta w teatrze dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, dała możliwość spotkania z aktorem, podziwiania kostiumów i scenografii. Uczyła także młodych odbiorców sztuki właściwego zachowania się w miejscach kultury.

Opiekę nad uczniami sprawowały:  p. A. Juchno, p. A. Michalska i p. I.Kolada.  

Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece w Podedwórzu za organizację wycieczki !