Rządowy Program „Laptop dla ucznia” w naszej szkole-nowa era edukacyjna dla czwartoklasistów

Miło nam poinformować, że innowacyjny program rządowy „Laptop dla ucznia” dotarł do naszej szkoły, stanowiąc krok naprzód we wspieraniu rozwoju kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji, mająca na celu zapewnienie wsparcia uczniom, przewiduje bezpłatne laptopy dla każdego ucznia IV klasy szkoły podstawowej w Polsce. W uroczystym wręczeniu sprzętu uczestniczyły pani Wójt Monika Mackiewicz-Drąg oraz pani Dyrektor Marzenna Chilimoniuk. Obie panie podkreśliły wagę tego programu, zaznaczając, że nowe urządzenia stanowią nie tylko narzędzie do rozwijania umiejętności cyfrowych, ale także wyrównanie szans edukacyjnych dla wszystkich uczniów. Podczas uroczystego przekazywania laptopów niezwykle wzruszające były uśmiechy na twarzach dzieci. Dla wielu z nich, otrzymanie własnego laptopa oznaczało pierwszy kontakt z osobistym komputerem. Ta inicjatywa rządowa pozwala im teraz korzystać z narzędzia, które może służyć zarówno celom edukacyjnym, jak i rozrywkowym.