Szachy

W dniu 12 listopada 2015 r. w Siemieniu odbyły się mistrzostwa powiatu w szachach drużynowych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nich udział 6 drużyn , w tym 3 drużyny gimnazjalne.

ZPO w Podedwórzu zajęło II miejsce w składzie : Cezary Puła , Piotr Antoniuk , Ernest Przychodzki i Monika Gromysz.

W dniu 1 grudnia 2015r. w Gródku Szlacheckim odbyły się mistrzostwa powiatu w szachach drużynowych szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 8 drużyn , w tym dwie z Podedwórza. Ogółem ZPO Podedwórze I zajęło I miejsce ( Puła Kacper , Gajko Faustyna , Tarasiuk Karol , Klaudia Nowak) oraz ZPO Podedwórze II zajęło VI miejsce ( Chilczuk Wojciech , Malewicz Tomasz , Kołodziej Marcin , Nowak Izabela).

I miejsce w powiecie w mistrzostwach szkół podstawowych w szachach dało dla ZPO Podedwórze możliwość wzięcia udziału w wojewódzkich igrzyskach szkół podstawowych , w których zajęliśmy 11 miejsce na 19 drużyn . Wystąpiliśmy w składzie : Kacper Puła , Klaudia Nowak , Faustyna Gajko i Tarasiuk Karol.

W dniu 21.06.2016r we współpracy z przewodniczącym rady powiatu Arturem Becherem został zorganizowany turniej o puchar starosty parczewskiego. Naszą szkołę reprezentowało liczne grono uczniów. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajął Kacper Puła, a z gimnazjum I miejsce Piotr Antoniuk.