KONKURS ORTOGRAFICZNY O ZŁOTE PIÓRO STAROSTY PARCZEWSKIEGO

27 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Parczewie odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro” Starosty Parczewskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu parczewskiego,  w którym wzięły udział także uczennice naszego gimnazjum:  Małgorzata Bełdyk, Klaudia Borsuk i Amelia Lewczuk. Do konkursu przygotowywały się pod okiem Pani Iwony Kolady. Młodzi uczestnicy z całego powiatu zmierzyli się z wyjątkowo trudnym zadaniem, jakim było napisanie dyktanda oraz testu sprawdzającego znajomość poprawnej pisowni języka polskiego.

Test stworzył specjalnie na tę okazję Krzysztof Wroński, nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie. W jego treści niemało było pułapek związanych z rozmaitą pisownią. Uczniom przyszło się zmierzyć m.in. z takimi wyrazami, jak: nibynóżki, półpiętrze, niechybny, bohomaz, chyżo, żożoba.

Spośród wszystkich uczestników konkursu z powiatu parczewskiego zostali wyłonieni najlepsi znawcy trudnej polskiej ortografii, wśród których znalazła się również nasza uczennica, Małgorzata Bełdyk, która otrzymała wyróżnienie oraz cenne nagrody. Gosi serdecznie gratulujemy.