WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

6 czerwca 2017 r. uczniowie klas I-III oraz klasa czwarta i piąta udali się na całodniową wycieczkę do Zamościa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zamojskiego zoo, następnym punktem był park linowy – Zoolandia. Sprawnie i odważnie pokonywaliśmy trasę. Po zabawie zjedliśmy pierogi w punkcie gastronomicznym. Nasyceni udaliśmy się na spotkanie z kolejnymi mieszkańcami ogrodu zoologicznego. W czasie wolnym zakupiliśmy pamiątki.

Po południu wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych „Odlotowi mieszkańcy Zoo”. Jednym z zadań lekcji było przyporządkowanie pióra do jego właściciela. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Po zajęciach wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie zoo z przewodnikiem. Pani oprowadzała nas po interesujących zakątkach ogrodu, przekazując mnóstwo ciekawostek o zwierzętach. Byliśmy między innymi w motylarni, gdzie podziwialiśmy niebieskie motyle.

Po wizycie w zoo grupa młodsza udała się do Manufaktury Słodyczy „Tęcza”, aby obejrzeć pokaz wyrobu cukierków oraz własnoręcznie wykonać kolorowy lizak. W tym czasie grupa starsza podziwiała zamojski Rynek Wielki ze słynnymi schodami ratusza oraz renesansowe kamieniczki z podcieniami. Mogliśmy zakupić pamiątki i zjeść pyszne lody. Następnie grupy się wymieniły.

Nikt nie nudził się na wycieczce, czas szybko upłynął. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.