Dzień marchewki

„Dzień marchewki” – w naszym przedszkolu obchodziliśmy 27 września. Było to spotkanie integracyjne z Rodzicami, które rozpoczęło się recytacją przez dzieci wiersza Jana Brzechwy „Marchewka”. Następnie przedszkolaki zaśpiewały dwie piosenki „Urodziny marchewki”, oraz „Do przedszkola”, były  to pierwsze piosenki, które nauczyły się dzieci we wrześniu w przedszkolu. Po części artystycznej zaczęła się wspólna praca zebranych w sali przedszkolnej. Tak jak w piosence pt „Urodziny marchewki”, w naszym przedszkolu, pojawiły się wszystkie warzywa potrzebne rodzicom i dzieciom do wykonania zaplanowanych na spotkaniu prac. Wszyscy pracowali bardzo intensywnie,  twórczo z wielkim zaangażowaniem. Efekty starań, można był zobaczyć już po godzinie. Na stolikach pojawiły się piękne warzywne kukiełki, a na  twarzach piękne uśmiechy – radość.Celem spotkania było rozwijanie umiejętności współdziałania dzieci i rodziców oraz promowanie spożywania warzyw jako darów natury. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy – wychowawczynie.