Dzień Rodziny w przedszkolu

24 maja 2018r. w Przedszkolu Samorządowym w Podedwórzu  odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Rodziny połączona z patriotycznym nastrojem związanym z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Straży Pożarnej z Parczewa pana Andrzeja Koperczuka, który przeprowadził dla wszystkich uczestników szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dzieci przedszkolne wykazały się dobrą znajomością numerów telefonów alarmowych i wiedziały w jakich sytuacjach je wykorzystać.

Wielką popularnością wśród najmłodszych cieszył się również pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Podedwórzu.

Niezwykłe emocje wywołał konkurs piosenki patriotycznej oraz ludowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody niespodzianki. Przedszkolaki wspaniale i wzruszająco zaprezentowały swoim Rodzicom swoje artystyczne umiejętności – były wiersze, piosenki i taniec krakowiak.

Dodatkową atrakcją świątecznego popołudnia był występ zespołu ludowego „Wrzeciono”.

Następnie odbyły się konkursy sprawnościowe z nagrodami oraz wspólne przejście krokiem poloneza do miejsca wspólnego piknikowania. Piękna pogoda pozwoliła na miłe spędzenie rodzinnego popołudnia.

Wszystkim uczestnikom festynu za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu – serdecznie DZIĘKUJEMY – dyrektor ZPO w Podedwórzu Artur Becher oraz nauczycielki panie Zenobia Demczuk, Jolanta Juchno i Anna Banaszczuk.