Ślubowanie klasy I

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. 26 października od samego rana panowała w szkole świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający, zaproszeni goście – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Artur Becher dokonał symbolicznego pasowania na ucznia – „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej”, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Każdy pierwszoklasista otrzymał od Pana Dyrektora upominek – pamiątkową książkę i list okolicznościowy.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  – Kornel Żukowski przekazał uczniom zeszyty i długopisy. Materiały zostały ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach akcji „Mój pierwszy zeszyt” przeprowadzanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszoklasiści z Podedwórza otrzymali zeszyty z generałem Józefem Hallerem.

Starsi koledzy z klasy drugiej wręczyli także prezenciki dla młodszych przyjaciół. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali w klasie „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.