Światowy Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek 5 listopada,  spotkały się wszystkie dzieci przedszkolne,  uczniowie klasy I wraz z wychowawczyniami. Dzień rozpoczęliśmy prezentacją postaci bajkowych za które były przebrane dzieci. Rozwiązywaliśmy zagadki słowno – obrazkowe, nazywaliśmy postacie z bajek, a także bawiliśmy się przy bajkowej muzyce.

Dzieci były także gośćmi na apelu szkolnym, podczas którego Pan Artur Becher Dyrektor Zespołu wraz ze społecznością szkolną, powitali nas wszystkich gromkimi brawami życząc udanego dnia.

Mama Basi, Pani Asia poczytała nam „Najpiękniejsze opowieści – Wróżki”, wszyscy słuchaliśmy z zainteresowaniem i znaliśmy odpowiedź na każde pytanie dotyczące opowieści. Dzisiaj również dzieci oglądały różne książeczki, wypowiadały się na temat własnych przeżyć i wspomnień z już poznanych bajek, regularnie czytanych w placówce przez nauczycielki.

Odwiedziliśmy także miejsce, gdzie mieszka bajeczka, a więc naszą szkolną bibliotekę, do której zaprosiła nas Pani Tereska. Tutaj po rozmowie z dziećmi o postaciach bajkowych, Pani opowiadała nam o książkach znajdujących się na półkach. Następnie przeczytała bajkę pt „Trzy świnki”. Na koniec zajęć integracyjnych dzieci wykonały prace plastyczne na temat minionego dnia.

Wszyscy byliśmy zadowoleni z dzisiejszego dnia,  podobały się nam przebrania i z pewnością dzień ten pozostanie na długo w naszej pamięci.