„Hej kolęda, kolęda…” – Koncert Świąteczny

20 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Koncert Świąteczny. Tę piękną tradycję zainicjował Pan dyrektor Artur Becher, który wspólnie z Samorządem Uczniowskim wprowadził nas  w atmosferę pięknych świąt Bożego Narodzenia.  Swoje wspaniałe talenty zaprezentowali nasi uczniowie.

Jako pierwszy wystąpił  Pan Henryk Drabko, który jako fizyk i – jak się okazało – również muzyk,  wprowadził nas w nastrój Koncertu, wykonując wspólnie z uczennicami dwa utwory.

Martyna Olko zaśpiewała kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”, a Julia Rudkowska  utwór „Hej, Dzień Narodzenia”.  Nasi najmłodsi uczestnicy czyli Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań Wychowawczyń przygotowały pokaźny repertuar.

Zaśpiewały Ala Dudyk, Basia Dzyruk, Kornelka Penkajło, wystąpił też duet w składzie Ola Wild i Amelka Welik oraz chór złożony ze wszystkich dzieci przedszkolnych.

Dzieci wykonały następujące utwory: „Nie płacz Jezu”, „Nie miały Aniołki”, „Józefie, stajenki nie szukaj”, „Była noc”, „Pastuszek bosy, „Choinka Przedszkolaków”.

Następnie Karolina Kopaczewska zinterpretowała fragment utworu „Opowieści z Narni”. Późnej wystąpili uczniowie klasy V. Mikołaj Cenian zaśpiewał pastorałkę „Od serca do ucha”, zaś trio: Paulina Michalska, Ola Kopińska i Maja Ostapiuk przedstawiło  utwór „Świeć gwiazdeczko, mała świeć”.

Martyna Olko  zaśpiewała utwór „Mario, czy Ty wiesz”, a wspólnie z Julką Rudkowską  „Coraz bliżej Święta”.

Uczennice klas I-III szkoły podstawowej Ania Puła i Ania Mocior wspólnie wykonały kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Ania Wołos zaśpiewała  „Świeć gwiazdeczko”.

Na koniec wystąpiły  uczennice z klasy III.Patrycja Wasylczuk wykonała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Maja Rądkowska zaśpiewała „Dzisiaj w Betlejem”.

Wszyscy świetnie się bawili i głośno oklaskiwali naszych szkolnych artystów.

Koncert obejrzeli zaproszeni goście – Wójt Gminy Pani Monika Mackiewicz – Drąg, Ksiądz Proboszcz Wiesław Sitarski, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, uczniowie, przyjaciele szkoły. Pojawił się też Święty Mikołaj, aby nagrodzić słodkościami wszystkich występujących.