Zajęcia wyjazdowe w ramach projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania”.

26 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I-III oraz rocznego przygotowania przedszkolnego uczestniczyli w zajęciach wyjazdowych w ramach projektu: „Razem odkryjmy świat programowania”, zorganizowanego przez Fundacje VCC. Zajęcia odbyły się w Ośrodku Szkolenia i Doskonalenia Kadr KURSOR w Białej Podlaskiej.

Tematyka zajęć to: Kreatywne zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem ozobotów, gry ScottieGo, robotu Arduino i innych. W czasie zajęć dzieci uczyły się przez zabawę i bawiły przez naukę. Zobaczyły jak działają roboty i samodzielnie mogły je zaprogramować za pomocą kodu. Poznały ozoboty, zwinne i urokliwe robociki, które jeżdżą po liniach i rozpoznają kolory. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne i zaangażowane oraz zafascynowane zabawą w czasie której można się uczyć.

Po zajęciach pełnych wrażeń i wytężających umysł poszliśmy do kina Merkury na film pt. „Dumbo”, aby doświadczyć innych wrażeń i rozrywki. „Dumbo” to film o kłapouchym cyrkowym słoniu, który fruwał wysoko. Film dzieci oglądały z przyjemnością, gdyż wzruszeń jest co niemiara, a w sympatyczne oczęta tytułowego bohatera można wpatrywać się z rozrzewnieniem godzinami.

Wyjazd był udany, dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.