Jak nie czytam, jak czytam

Dnia 07.06.2019 r. uczniowie ZPO wzięli udział w kolejnej edycji akcji promującej czytelnictwo pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Przez tydzień poprzedzający to wydarzenie uczniowie pod kierunkiem Pani bibliotekarki  Teresy Gierchard oraz Pani Iwony Kolady i Pani Agnieszki Hawryluk przygotowywali plakaty, transparenty i hasła promujące czytelnictwo, zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek i przekonujące, że czytanie jest wartościową formą spędzania czasu wolnego.

W dniu 07.06 przy pomocy Samorządu Szkolnego uczniowie uformowali barwny korowód, który przemaszerował przez centrum Podedwórza. Celem przemarszu była Biblioteka Gminna, gdzie Pani dyrektor Małgorzata Semeniuk przywitała ciepło uczniów naszej szkoły. Dla urozmaicenia odwiedzin uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące postaci literackich i ulubionych lektur.

Kolejnym przystankiem był skwer przy Urzędzie Gminy, gdzie na spotkanie uczniów wyszła Pani Wójt Monika Mackiewicz-Drąg pozdrawiając młodzież i wyrażając swoje poparcie dla tak szczytnej akcji. W czasie przemarszu uczniowie skandowali wesołe hasła i rymowanki, pozdrawiali przechodniów.

Akcji towarzyszyły dobre humory oraz piękna pogoda.