Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko

Zielony wolontariat. Poczuj chemię do bycia eko”- to konkurs dla dzieci młodzieży w wieku szkolnym organizowany przez Dziennik Wschodni i Patrona konkursu Grupę Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” SA.

Do udziału zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, domy kultury, biblioteki z województwa lubelskiegowszystkie te instytucje, które pracują z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Na wymyślony przez nich projekt ekologiczny czekają nagrody.

– Bardzo liczymy tu na kreatywność młodych ludzi, na ich zaangażowanie. Wielokrotnie pokazali, jak ważnesą dla nich sprawy ochrony zwierząt i drzew, oszczędzania wody i energii. Jak niepokoją ich zmiany klimatu, jak energicznie potrafią się włączyć w walkę ze smogiem – Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

– Wszelkie inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, ekologii, ale też promocji zdrowego stylu życia są według nas bardzo cenne i jesteśmy otwarci na współpracę przy ich realizacji. Na szczególną uwagę zasługują oczywiście działania skierowane do dzieci i młodzieży. Rozwijając kreatywność i pobudzając do działania, kształtują też proekologiczne postawy i dobre nawyki od najmłodszych lat. Jako Grupa Azoty PUŁAWY od wielu lat wspieramy ten sposób edukacji, realizując chociażby akcję „Drzewko za butelkę”, w którą z roku na rok angażuje się coraz więcej uczniów. Konkurs pn. „Zielony wolontariat” to ciekawe przedsięwzięcie otwarte na szkoły z całego województwa lubelskiego. Liczymy, że zaowocuje on ciekawymi pomysłami i aktywnościami na rzecz środowiska naturalnego – Marek Sieprawski, rzecznik prasowy Grupy Azoty PUŁAWY.

Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe znajdziecie na www.dziennikwschodni.pl