„Zaloguj się dla Niepodległej” – quiz historyczny

,,Zaloguj się dla Niepodległej” – pod takim tytułem odbył się w naszej szkole quiz historyczny.  Do zabawy zaprosili uczniów Pani Monika Mackiewicz-Drąg – Wójt Gminy Podedwórze, Pani Ewa Dąbrowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz  Pan Artur Becher, który przypomniał zasady udziału w konkursie.

Uczniowie klas VI-VIII odpowiadali na pytania przygotowane przez Panią Iwonę Koladę.  Do rywalizacji mogli przyłączyć się ci, którzy zalogowali się na swoich smartfonach na stronie joinmyquiz.com, wykorzystując wygenerowany kod.

Do opracowania testu wykorzystano Quizizz. Narzędzie jest rekomendowane przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Pozwala m.in. na przeprowadzanie testów i sprawdzianów w atrakcyjnej formie.

Uczestnikom rozwiązującym quiz towarzyszyły wielkie emocje. Na tablicy mogli obserwować ranking zmagań, który zmieniał się po każdej odpowiedzi. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielił Wiktor Semeniuk, drugie miejsce zajęła Martyna Olko, która minimalnie wyprzedziła swojego brata – Dominika.

Po zakończonej rywalizacji Wiktor stwierdził: „ quiz bardzo mi się podobał i chciałbym, aby było więcej takich quizów, nawet na lekcjach”.

Inni uczestnicy gry również przedstawili swoje refleksje:

„quiz był fajny, ale niektóre pytania były trudne, chętnie wykonywałabym te quizy na lekcjach”

Maja

„taki quiz powinien być na każdej lekcji powtórzeniowej przed każdym sprawdzianem”

Amelia

„quiz był bardzo fajny, chcę żeby było więcej takich quizów, najłatwiejszym pytaniem było pytanie o liczbę rozbiorów Polski.”

Ola

„quiz bardzo mi się podobał, były łatwe i trudne pytania. Chciałbym, żeby takie quizy były na lekcjach”

Dominik