TWOJA WIRTUALNA BIBLIOTEKA – ZAWSZE W ZASIĘGU

Drodzy Uczniowie,
na czas zamknięcia szkoły nie rezygnujemy z zadań biblioteki.
Poniżej przedstawiamy linki do bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.
WIRTUALNA BIBLIOTEKA zawsze w zasięgu. Klikając linki przenosisz się do świata książek. Życzymy miłej lektury.

Niniejszy post zamieścimy na stałe w zakładce Wirtualna Biblioteka.

Nauczyciel bibliotekarz – Teresa Gierchard
Dyrektor Szkoły – Artur Becher

Wybór portali i ich opis zaczerpnięto z czasopisma
„Biblioteka w Szkole”

Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

ChmuraCzytania.pl
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc – ebook o koronawirusie.
Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj.

Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.