DZIEŃ BAJEK

W drugim tygodniu lutego sześciolatki oraz grupa maluszków poznawały oraz utrwalały różne bajki i baśnie. My dorośli, wiemy doskonale, jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywają bajki, bajeczki oraz baśnie – zarówno opowiadane, jak i oglądane oraz czytane. Bajki, w których dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane, w naszym przedszkolu czyta się dzieciom codziennie. Starsze przedszkolaki udowodniły również, że w swoich domach też poznają bajki i baśnie.

W czwartek 11 lutego nauczycielki pracujące w przedszkolu oraz klasy I – III przygotowały bajkowy dzień. Dzięki rodzicom, wszystkie dzieci przebrane były za różne postacie. Najbardziej zaciekawione były maluszki. One po raz pierwszy w jednym miejscu zobaczyły tyle postaci bajkowych.

Dzień, w którym zorganizowałyśmy „bajkowe wydarzenie”, był tłustym czwartkiem. Z tej okazji sześciolatki  zaprezentowały przedstawienie wg utworu Marii Konopnickiej pt. ”Pączki i faworki u babci Honorki”, natomiast uczniowie z klas I – III przybliżyli tradycje i zwyczaje związane z karnawałem.

Co robiliśmy jeszcze w tym dniu?, a więc: bawiliśmy się przy bajkowych oraz dyskotekowych melodiach, dzieci prezentowały swoje stroje, były zabawy wymagające znajomości treści bajek, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną i oczywiście jedliśmy pączki.

Anna Banaszczuk