3 MAJA-DZIEŃ, O KTÓRYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

Drodzy Uczniowie!

3 maja 2021r. będziemy obchodzić 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. To kolejna rocznica radosnego, majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY! Ten dzień jest dobrą okazją, by przybliżyć kilka faktów z historii Polski.

Uchwalenie Konstytucji 3 maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa polskiego, ponieważ była to pierwsza w Europie i druga na świecie, konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Konstytucja 3 maja należy do tych aktów prawnych, ważnych i wielkich, które stanowią fundament i punkt odniesienia dla wielu ważnych momentów historii Polski. 

Z okazji tej rocznicy zapraszamy Was w podróż do ważnych wydarzeń historycznych, które działy się w XVIII w., a mianowicie do rozbiorów Polski oraz uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wejdźcie do escape roomu i spróbujcie przejść poszczególne etapy, a po drodze dowiecie się wielu ciekawych rzeczy. Musicie być bardzo uważni i cierpliwi. Powodzenia!

Materiały do escape roomu zostały zaczerpnięte ze strony : https://www.zamek-krolewski.pl