„Wszystkie śmieci są nasze!”– Sprzątanie Świata

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątania Świata”, która odbyła się w naszej szkole 16 września 2022 roku. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Akcja ta jest wspólną lekcją poszanowania środowiska naturalnego, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych śmieci. Uczniowie wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej.  Spisali się na medal, sprzątając plac szkolny, teren wokół szkoły oraz pobocza drogi Rusiły-Podedwórze.
Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.