Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!!!

Od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Wiadomo bowiem, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć; uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Czytanie to dobry pomysł na nudę, a czytać można wszystko!

W ramach ogólnopolskiej akcji, nauczycielki Panie Teresa Gierchard i Iwona Kolada  zorganizowały głośne czytanie na korytarzu szkolnym. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentów różnych książek wybranych z literatury dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy akcji pochwalili się również swoimi umiejętnościami i bardzo chętnie, z wielką wprawą czytali obszerne fragmenty książek dla swoich koleżanek i kolegów.

W naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci i młodzieży w świat książki oraz promocji czytelnictwa.