List Lubelskiego Kuratora Oświaty na zakończenie roku szkolnego 2023/24

20 czerwca 2024

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy
szkół i placówek oświatowych

Drodzy Uczniowie

W życiu szkoły każdy rok jest niepowtarzalny i ważny, dla każdego znaczący w jego uczniowskiej i nauczycielskiej karierze. Wierzę, że dla wszystkich był to dobry rok nauki i pracy, w którym udało się odrobić swoją lekcję i wykonać własne zadanie. Chcę Państwu serdecznie dzisiaj podziękować za podjęcie i realizację trudnych edukacyjnych oraz wychowawczych wyzwań, za przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie nieustannie zmieniających się wymagań i oczekiwań, za to, że młodzież, która opuści dzisiaj szkołę, będzie mogła śmiało pójść dalej.
Nauczycielom i Wychowawcom kończącym już pracę w zawodzie – jakże wymagającą i nieustannie poddawaną społecznemu osądowi – serdecznie życzę, aby okres realizacji nauczycielskiego powołania był źródłem inspiracji dla nowych wyzwań i dobrych wspomnień. Dziękuję Dyrektorom, którzy kończą swoją kadencję; wierzę, że zdobyte doświadczenia w zarządzaniu, konieczna na tym stanowisku umiejętność współpracy i budowania relacji, pozwolą Państwu odnosić sukcesy i spełniać się w realizowaniu innych odpowiedzialnych zadań.
Drodzy Absolwenci i Uczniowie! Niektórzy po wakacjach rozpoczną naukę w nowej szkole; życzę, aby miniony czas zapisał się Wam w pamięci wyłącznie pozytywnie a lata nauki w kolejnej placówce pozwoliły zrealizować wszystkie edukacyjne lub zawodowe plany. Jako wieloletni dyrektor wiem dobrze, z jaką radością oczekujecie na letnią przerwę od zajęć, niezależnie od tego, jak bardzo lubicie swoją szkołę. Życzę, aby nadchodzące wakacje były dla Was ciekawe i inspirujące, ale przede wszystkim – bezpieczne. Korzystajcie mądrze i odpowiedzialnie z licznych atrakcji, z rozwagą i wyobraźnią oddawajcie się pasjom, na które w czasie nauki trudno było znaleźć czas.
Wszystkim życzę, aby zgromadzona podczas wakacyjnych i urlopowych tygodni dobra energia pozwoliła na szczęśliwy powrót do kolejnych zadań w nowym roku szkolnym. Niech wakacje roku 2024 będą dla wszystkich pod każdym względem udane!
Z serdecznymi pozdrowieniami

Lubelski Kurator Oświaty
Tomasz Szabłowski

List LKO na zakończenie roku szkolnego 2024.pdf (169.21KB)