21 stycznia Bal

BAL CZAS ROZPOCZĄĆ …..

„Nadejszla wiekopomna chwila ……”

Nadszedł czas, kiedy w Zespole Placówek Oświatowych w Podedwórzu odbył się Bal Gimnazjalny klas II i III Gimnazjum. Przygotowania do balu gimnazjalnego rozpoczęły się na dwa miesiące przed tym doniosłym wydarzeniem, który zainicjowany był po raz pierwszy w naszej placówce.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1800. Bal został zainaugurowany przez dwójkę uczniów: Paulinę Romaniuk i Przemysława Zaima. Uczniowie w imieniu wszystkich powitali przybyłych gości oraz podziękowali rodzicom, nauczycielom, wychowawcom za trud wychowania, a także wielką pracę włożoną w organizację tego balu. Dziękujemy Pani Iwonie Koladzie (wychowawczyni klasy III Gimnazjum) za przygotowanie uczniów pod kątem merytorycznym, za ich poprawną polszczyznę i piękną wymowę podczas prowadzenia uroczystości.


Bal rozpoczął się Polonezem, który został wprowadzony przez Dyrektora cytatem z Pana Tadeusza ,,Poloneza czas zacząć…” Przygotowania do występu trwały dwa miesiące. Nie było to łatwe zadanie, ale się udało. Nauka tańca prowadzona była pod okiem Pana Dyrektora Jakuba Karbowskiego, a także Pani Teresy Wilkowskiej, która przyczyniła się do uwieńczenia tego dzieła – efekt był piorunujący. Próby poloneza odbywały sie co tydzień, w piątki. Nasza dzielna młodzież poradziła sobie wzorowo z tym wyzwaniem. Do końcowych przygotowań włączyli się czynnie uczniowie klas II i III Gimnazjum, rodzice i nauczyciele.

Następnie goście mogli posłuchać koncertu w wykonaniu Uczniów, Dyrektora i Pani Zenobii Demczuk. Wielkie słowa uznania należą się Pani Zenobii Demczuk za przygotowania uczniów pod kątem muzycznym. To pod jej okiem dziewczęta i chłopcy uczyli się i zaprezentowali na balu tańce, czym sprawili wszystkim ogromną niespodziankę, ponieważ przygotowywali się w wielkiej tajemnicy.

Podczas trwania balu, w części artystycznej, śpiewane były piosenki takich wykonawców jak: Zbigniew Wodecki „Lubię wracać” – duet p. Zenobia Demczuk i p. Dyrektor Jakub Karbowski, Krystyna Prońko „Jesteś lekiem na całe zło” w wykonaniu uczennicy Dominiki Czarnej, Justin Bieber „Love yourself” w wykonaniu uczennic Dominiki Czarnej i Łucji Pasiecznej z akompaniamentem gitary zagranym przez ucznia Huberta Zielonkę. Wisienką na torcie było wykonanie utworu „Alye rozy” Ally Pugachovej w wykonaniu ucznia Gabriela Michalskiego i p. Dyrektora Jakuba Karbowskiego wraz z uczniami i zaproszonymi gośćmi. Piosenka ta była podziękowaniem wszystkim za trud, który został włożony w wykonanie tego wspólnego dzieła. Po koncercie wszyscy goście, rodzice i nauczyciele otrzymali róże.

Po części artystycznej zaproszeni goście zabrali głos: Pan Krzysztof Chilczuk – Wójt Gminy Podedwórze, Pan Artur Becher – przewodniczący Rady Powiatu, który obdarował młodzież słodyczami i materiałami promocyjnymi powiatu parczewskiego, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Marta Łoszak oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu – Pani Małgorzata Semeniuk. Wszyscy goście poproszeni o zabranie głosu podziękowali za zaproszenia i życzyli uczniom wspaniałej zabawy.

Na wszystkich gości czekała również wspomniana wcześniej niespodzianka – występ chłopaków z klasy III Gimnazjum, którzy zaprezentowali taniec „Zorba” i występ dziewcząt, które musiały się oczywiście zrewanżować i przedstawiły choreografię do różnych znanych przebojów. Były gorące oklaski, śmiech i dobra zabawa.

Wydarzenie na miarę Gali Oscarowej odbywało się w zimowej scenerii. Sala, która na co dzień jest wykorzystywana do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego przeistoczyła się, z „poczwarki” niczym motyl, w przepiękne miejsce pod okiem niezastąpionej na tym polu nauczycielki Pani Agaty Bartoszuk, która z wielkim kunsztem przystroiła ją wraz z uczniami i nauczycielką Panią Teresą Gierchard, opracowującą najmniejsze detale.

Podziękowania należą się Paniom: Marcie Łoszak za poświęcenie cennego czasu i uszycie pięknych sukien, w których poloneza zwiewnie tańczyły dziewczęta, a także Pani Joannie Pasiecznej, która uszyła pasy i muszki, żeby nasi chłopcy wyglądali w tańcu dostojnie i elegancko.

Wszyscy sprawili się na medal. Tak niezapomniany event nie byłby nim, gdyby nie nasi kochani rodzice. Dzięki ich przychylności i pomocy wszystko się udało. To dzięki nim, a także Szefowej kuchni Pani Jolancie Burzec, stoły uginały się od najróżniejszych smakołyków.

Całe to piękno i niesamowicie dobre zgranie spowodowało, że na twarzach uczniów, rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości, a także absolwentów pojawiał się szczery uśmiech, a w oczach łzy wzruszenia.

Na koniec Pan Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych podziękował wszystkim przybyłym gościom i przekazał podziękowania Rodzicom, Uczniom i Całemu Komitetowi Organizacyjnemu. Życzył dobrej zabawy oraz zadedykował piosenkę wszystkim zebranym w podzięce za zorganizowanie tak ważnego i doniosłego wydarzenia w życiu szkoły. Oprawa muzyczna była przednia, a uczta pierwsza klasa. Wszyscy goście wraz z uczniami bawili się prawie do białego rana . Mamy nadzieję, że ten pierwszy Bal Gimnazjalny pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.