Wyjazd studyjny do Brukseli

W dniach 16-20.10.2016 grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Antoniuk Piotr, Boczuliński Jakub, Konon Michał, Bliźniuk Hubert, Michalski Maciej, Żukowski Kornel, Puła Kacper, Zielonka Hubert, Litwiński Piotr, Gajko Bartłomiej wraz z opiekunami Bogusławem Szabatem i Marianem Osypiukiem udała się do Brukseli na zaproszenie Europosła Pana Krzysztofa Hetmana.

Program wycieczki był bardzo napięty, ponieważ w ciągu niecałych trzech dni zwiedziliśmy najważniejsze i najczęściej uczęszczane przez turystów miejsca w Brukseli (m.in. Grand Place, Manneken Pis, Pałac Sprawiedliwości, Park Królewski, dzielnica gdzie znajdują się budynki instytucji Europejskich).

 Ogromne wrażenie wywarło na nas Parlamentarium. Jest to stworzone w oparciu o najnowocześniejsze technologie centrum umożliwiające dorosłym oraz dzieciom poznanie Parlamentu Europejskiego z bliska. Zwiedzający mogą przyjrzeć się codziennej pracy posłów, zapoznać się z historią integracji europejskiej, odkryć wielojęzyczne dziedzictwo Europy. Najważniejsza była dla nas możliwość zwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Następnie spotkaliśmy się z Europosłem Krzysztofem Hetmanem, który opowiedział jak wygląda jego praca w Parlamencie, a także odpowiadał na nasze pytania.