Pokoloruj nasz świat !!! :)

AKCJA OGÓLNOSPOŁECZNEGO WOLONTARIATU

„Pokoloruj Nasz Świat – daj coś z siebie” – „Let’s colour our world – do your best”

MOŻNA? JAK SIĘ CHCE MOŻNA WSZYSTKO !!! …. 🙂

Zapraszam wychowawców, nauczycieli, rodziców, uczniów i inne osoby, które zechcą z własnej inicjatywy wspomóc działania w naszej Placówce – Zespole Placówek Oświatowych w Podedwórzu.

ZMIEŃMY OBLICZE NASZEJ SZKOŁY !!!

Okazuje się, że w wielu miejscach na Ziemi można zdziałać wszystko – trzeba tylko chcieć !!

Wiele akcji społecznych prowadzi nie tylko do zmiany wyglądu miejsc, budynków, ulic, ale i świadomości i nastawienia lokalnych społeczności, ludzi, którzy decydują się wziąć w nich udział – ożywcza moc kolorów, zabawa, ale i zaangażowanie we wspólny cel mają na nich zbawienny wpływ….

Akcja dociera w zakątek świata, którym jest nasza placówka – ZPO…. i co dalej … ?

Chciałbym nadmienić, iż W Brazylii uczestnicy, dzięki akcji ogólnoświatowej Let’s colour uczestnicy pomalowali słynne schody w dzielnicy Lapa, w Stambule – kilkadziesiąt domów przy ulicy Ayrilik Sokami, w Holandii – amsterdamską szkołę Nieuk Slotem. W przypadku placówek edukacyjnych projekt zyskał dodatkowe znaczenie, bo w końcu do jasnej i kolorowej szkoły dużo przyjemniej przychodzić i przyswajać w niej wiedzę. Szkoła w Holandii nie była więc jedyną, która dzięki akcji Let’s Colour … odżyła i przybrała całą gamę intensywnych, ciepłych barw – pozostałe to Virginia Primary School w Londynie oraz Atamelang w Johannesburgu.

Niech nasza szkoła stanie się barwnym przystankiem, intensywnie wyrazistym dla wszystkich!!!

Indie zyskały nowy wygląd części miasta Jodhpur, zaś Francja – fantazyjnie zostały udekorowane ściany w trzech miastach – Marsylii, Lyonie i Paryżu.

Dzięki Let’s Colour barw nabrała także Polska – Polska to My … I … Nasza lokalna ostoja !!!

W ubiegłym roku według projektów przygotowanych przez znanego artystę Trusta (Przemka Truścińskiego) i grupę Good Looking pomalowane zostały dworce kolejowe w trzech polskich miastach. Polacy nie ustąpili pola uczestnikom akcji z innych zakątków świata – w zbiorowym malowaniu wzięło udział wiele osób, dzięki którym miejsko-wiejska przestrzeń odżyła i zaczęła napawać optymizmem i dobrą energią, których wcześniej tak bardzo im brakowało. Efekty podziwiać można w Sopocie, Krakowie i Warszawie.

 Nie ustąpmy i My !!!

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, uczniowie i osoby przychylne akcji – zapraszam do przyłączania się !!!

Stwórzmy razem coś dobrego i nie wypominajmy sobie nawzajem ile to nas kosztowało, a przede wszystkim ile można było na tym zarobić „oby sie nie narobić” !!??

To, co robimy dla ogółu, nie zważając na korzyści materialne świadczy o nas samych. Wypominanie i nieustanne żądania pokazują jakimi jesteśmy. Pokażmy, że możemy wspólnie czegoś dokonać !!!

 

Z wyrazami szacunku i nadzieją na współpracę,

 

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu

 Jakub Karbowski

P.S.

Zapraszam do zmiany wizerunku naszej szkoły po 12 lipca 2017 roku wszystkich. Czekam na propozycje i pomysły co można by zmienić i w jaki sposób 😉 ? Będzie się działo … 😉