„Poznajemy nasze małe ojczyzny”

Dnia 21.05.2019 r. odbyło się spotkanie nauczycieli emerytów powiatu parczewskiego ze społecznością szkolną w ramach projektu „Poznajemy nasze małe ojczyzny”. Na spotkaniu tym, pojawiło się blisko 40 osób. Wizytę  uświetniła część artystyczna przedstawiona przez uczniów naszej szkoły,  która  wzbudziła na twarzach zacnych gości uśmiech. W poetycki nastrój wprowadziła nas również przewodnicząca sekcji emerytów Pani Helena Maczewska. która wygłosiła specjalnie przygotowany na tę okoliczność wiersz o Podedwórzu. Natomiast Wójt Gminy Pani Monika Mackiewicz-Drąg jako absolwentka naszej szkoły wspominała szkolne czasy, nauczycieli, którzy ją uczyli, podziękowała im za trud włożony w edukację młodych ludzi. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na krótki spacer „Śladami podedwórskich kościołów”, gdzie Dyrektor Szkoły Pan Artur Becher  zapoznał zwiedzających z historią i architekturą budowli oraz ich wyposażeniem.

Na tym spotkaniu wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas. Goście wrócili do miejsc swojego zamieszkania  bardzo usatysfakcjonowani pobytem i przyjęciem w naszej szkole.