Wspaniały występ naszych najmłodszych uczniów

23 czerwca 2019 r. podczas Święta Gminy Podedwórze dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych miały niezwykłą muzyczną przygodę. Wystąpiły na scenie obok artystów z grupy Rokiczanka.

Nasi mali artyści wykonali następujące utwory „Czerwone jagody”, „Poszło dziewczę po ziele”, „Zachodzi słoneczko”, „Lipka”, „Kukułeczka”.

Świetnie bawiąca się publiczność gromkimi oklaskami nagradzała Rokiczankę oraz nasze Rumianeczki (bo taką nazwę przyjęła grupa).

Serdeczne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego. To dzięki grantowi uzyskanemu przez Stowarzyszenie dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach muzycznych, gdzie swoje umiejętności doskonaliły pod kierunkiem artystów z Rokiczanki.

Dziękujemy Rodzicom za wspieranie działań dzieci i mobilizowanie ich do zajęć i licznych prób muzycznych. Efekty tych poczynań pokazały, że marzenia można realizować. I sprawdzają się słowa, że „Dziecka nie określa żadna ocena szkolna, lecz praca nad sobą i wysiłek, jaki musiało włożyć, by być w miejscu, w którym jest obecnie”.

Nasze Rumianeczki wystąpiły w składzie: Ania i Antoś Mocior, Ola Wildt, Basia Dzyruk, Ala Dudyk, Ania Wołos, Kornelka Penkajło, Amelka Welik, Julia Rudkowska.

Wspólny występ zespołu Rokiczanka i grupy Rumianeczki:

Pod tym linkiem można zapoznać się z twórczością zespołu Rokiczanka: