Narodowe Czytanie 2019

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Jak powiedział Prezydent Rzeczpospolitej Polski „jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.” Tegoroczną edycję Narodowego Czytania zainicjowała w naszej szkole Pani Monika Mackiewicz-Drąg Wójt Gminy Podedwórze, odczytując fragment noweli E. Orzeszkowej ,,Dobra pani”.  Następnie zaproszeni goście zostali poproszeni o odczytanie fragmentów polskich nowel. Zgromadzonym w sali gimnastycznej uczniom i ich rodzicom czytali: Ksiądz Wiesław Sitarski reprezentując Wspólnotę Parafialną,  Pan Jan Ciemniewski, Przewodniczący Rady Gminy Podedwórze, wystąpił w imieniu samorządu lokalnego, Pani Aneta Wierzchowska jako przedstawiciel Rady Rodziców, Pani Teresa Gierchard reprezentując Grono Pedagogiczne, w imieniu społeczności szkolnej wystąpiła Andżelika Kowalczuk. Ponadto  wyjątkową osobą, która zaszczyciła nasze obchody była Pani Czesława Iwaniuk. Jako ,,Honorowy Uczeń ’’ akcji ,,Przerwany Marsz” Pani Czesława odczytała fragment noweli B. Prusa ,,Katarynka’’. Naszą lokalną Akcję Narodowego Czytania 2019 zakończył Dyrektor szkoły, Pan Artur Becher. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej pięknej akcji.