Dzień Przedszkolaka w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie

W dniu 19.09.2019r. Świętowaliśmy wspólnie z rodzicami Dzień Przedszkolaka w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie. Impreza rozpoczęła się wspólną zabawą. Następnie złożyliśmy dzieciom życzenia z okazji ich święta.
Celem wycieczki było zapoznanie się z tradycjami kultury dawnej wsi, zanikających zawodów i rozbudzanie zainteresowania w warsztatach edukacyjnych „Dawne zajęcia domowe”.
Dzieci uczyły się robić rogaliki pod okiem instruktorów. Panie z Hołowna opowiadały nam o tradycjach i zwyczajach podczas przygotowywania drożdżowego ciasta. Przygotowane przez nas rogaliki zostały upieczone w prawdziwym piecu chlebowym!
Oprócz lepienia rogalików uczyliśmy się również jak robi się masło. Panie instruktorki pokazały nam również jak kiedyś prasowano używając żelazka z duszą.
Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie krowy. Mogliśmy nawet zobaczyć jak jest ona dojona (co prawda krowa nie była prawdziwa, ale radości było co niemiara).
Dzieci mogły także skorzystać z nowo wybudowanego placu zabaw na terenie OER.
Na koniec rodzice przygotowali dla przedszkolaków grilla, na którym upiekli kiełbaski dla dzieci. Wspólny poczęstunek upłynął w radosnej atmosferze.
Wyjazd był dla dzieci ciekawym i pouczającym doświadczeniem.