Zbiórka makulatury w naszej szkole

Jedną z tradycji naszej szkoły stała się coroczna zbiórka makulatury. Głównym celem tej akcji jest uświadomienie naszym uczniom, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko – im więcej makulatury zbierzemy i przekażemy do powtórnego przetwarzania, tym więcej drzew zostanie dla następnych pokoleń. Akcja ta łączy kilka ważnych aspektów:

  • zachęcenie do zbierania surowców wtórnych,
  • poszanowanie zasobów natury,
  • aspekt społeczny.

Zebraliśmy ponad tonę makulatury, która została odwieziona do Lublina. Efektem tej zbiórki oprócz aspektu ekologicznego było pozyskanie funduszy na rzecz uczniów.

Podczas apelu podsumowującego działania akcji „Sprzątanie Świata” uczniowie najbardziej zaangażowani w zbiórkę otrzymali podziękowania i upominki. Dziękujemy Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w tę akcję i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych ekologicznych wydarzeniach.